Bída dnešního seznamování a první liga Grinderu

Je teplý večer, první máj, lásky čas a venku zapadá slunce. Sedím v křesle, čtu knihu a drandím ptáka vohníváka.

Přidává si mě další kluk. Za poslední hodinu už dvacátý. Hezký, tak potvrzuju. Píšu první, protože ten, kdo chce zasunout, tak to tak dělá. Vybírám jeden z ověřených otvíráků. Zabírá to.

Za chvílí jsme už na Facebooku a vím o ním všechno - jak se jmenuje, kde bydlí a kdo ho píchal poslední. Co si nezjistím sám, to odhalí pár dobře mířených otázek. V tom jsem koneckonců dobrý je to moje práce - drandit ptáka a stalkovat lidi.

Mobil zvoní dál, dnes asi zasunu. Ta kniha při tom samohonu trochu zavazí. Borec toho moc o sobě nepíše, ale má fakt luxusní prdelku, tak do toho jdu. Posílám stejný otvírák jako dvaceti předešlým, ale opět nezabírá. Dává si mě do bloku. Nevadí, stejně se mi tak nelíbil. Však on se ještě ozve, doufám.

Další není moc mluvný, musím mu dát něco do pití. Píšu, že dělám dobré saláty. Je mu to u prdele. Je super, že na Grinderu nejdou posílat fotky, už by tam měl dickpica.

Přidává si mě Franta z Mostu. Divné, že loví v Praze, má sice nadváhu, ale nic lepšího mě dnes asi nepotká. Později se dozvídám, že jezdí s popelářema a občas hraje v telce, ale moc toho o sobě neříká. Chvíli si píšeme a baví nás to. Je z daleka, což je překážka, díky které dává smysl více riskovat. Zvu ho k sobě. Ne někdy, ale hned. Nechce se mu, tak to probíráme. ,,Řekni mi aspoň, že nemáš něco proti cikánům," ptá se mě a já potvrzuju, že mám. Pořád mi o sobě nic neřekl, ale prý s popelářema mají cestu na Prahu.

Byla fuška ho dostat do auta, ale trápí mě, že o něm nic nevím. Tak na to musím jinak. Píšu, ať mě prozvoní, až se bude blížit k Praze. Posílám svůj telefon a on odpovídá svým. Chytl se. Jmenuje se pořád Franta. Má ségru, tátu, mámu a vůbec celou rodinu, nosí brýle a nemá rád velké palce na nohou. Dohoním jindy.

Už to začíná být nuda. Člověk takhle může mít klidně několik schůzek za den. Kluky, ovce a vůbec zvířata všeho druhu, které si dokážete představit. Ty se kterými si nemáte co říct, ale i ovce huňatější než jste vy. Ovce holé i ovce chlupaté. Nezkušené ovce i už projeté. Zoufalé ovce i sebevědomé. Stačí zjistit, jak tu ohradu hlídají.

Vítejte ve světě Grinderu!